KYOCERA AVX CDR31BP391BKUR-ZANAH
Part No.:
CDR31BP391BKUR-ZANAH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bulk
Lead Style:
1. How to order CDR31BP391BKUR-ZANAH on Anpu?
3. Are the CDR31BP391BKUR-ZANAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP391BKUR-ZANAH?
Image CDR31BP391BKUR CDR31BP391BKUR-ZANAH CDR31BP391BKUR\M500
Part Number CDR31BP391BKUR CDR31BP391BKUR-ZANAH CDR31BP391BKUR\M500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * *
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 390 pF - -
Tolerance ±10% - -
Voltage - Rated 100V - -
Temperature Coefficient BP - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - -
Features - - -
Ratings - - -
Applications High Reliability - -
Failure Rate R (0.01%) - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - -
Package / Case 0805 (2012 Metric) - -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) - -