KYOCERA AVX CDR31BP470BJWP\M1K
Part No.:
CDR31BP470BJWP\M1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR31BP470BJWP\M1K on Anpu?
3. Are the CDR31BP470BJWP\M1K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP470BJWP\M1K?
Image CDR31BP470BJWP\M500 CDR31BP470BJWP\M1K
Part Number CDR31BP470BJWP\M500 CDR31BP470BJWP\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 47 pF -
Tolerance ±5% -
Voltage - Rated 100V -
Temperature Coefficient BP -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose -
Failure Rate P (0.1%) -
Mounting Type Surface Mount, MLCC -
Package / Case 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) -