KYOCERA AVX CDR31BP470BJWP\M500
Part No.:
CDR31BP470BJWP\M500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCDR31BP470BJWP\M500.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
P (0.1%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP470BJWP\M500 on Anpu?
3. Are the CDR31BP470BJWP\M500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP470BJWP\M500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BP470BJWP\M500 CDR31BP470BJWP\M1K
Part Number CDR31BP470BJWP\M500 CDR31BP470BJWP\M1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 47 pF -
Tolerance ±5% -
Voltage - Rated 100V -
Temperature Coefficient BP -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose -
Failure Rate P (0.1%) -
Mounting Type Surface Mount, MLCC -
Package / Case 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) -