KYOCERA AVX CDR31BX102BKWR\M500
Part No.:
CDR31BX102BKWR\M500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR31BX102BKWR\M500 on Anpu?
3. Are the CDR31BX102BKWR\M500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX102BKWR\M500?
Image CDR31BX102BKWR\M1K CDR31BX102BKWR CDR31BX102BKWR\M500
Part Number CDR31BX102BKWR\M1K CDR31BX102BKWR CDR31BX102BKWR\M500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance - 1000 pF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 100V -
Temperature Coefficient - BX -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Applications - High Reliability -
Failure Rate - R (0.01%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) - 0.051" (1.30mm) -