KYOCERA AVX CDR31BX102BKWS
Part No.:
CDR31BX102BKWS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
AnpuCDR31BX102BKWS.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 100V BX 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX102BKWS on Anpu?
3. Are the CDR31BX102BKWS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX102BKWS?
Image CDR31BX102BKWS\M1K CDR31BX102BKWS CDR31BX102BKWS\M500
Part Number CDR31BX102BKWS\M1K CDR31BX102BKWS CDR31BX102BKWS\M500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance - 1000 pF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 100V -
Temperature Coefficient - BX -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Applications - High Reliability -
Failure Rate - S (0.001%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) - 0.051" (1.30mm) -