KYOCERA AVX CDR31BX102BKWS\M1K
Part No.:
CDR31BX102BKWS\M1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX102BKWS\M1K on Anpu?
3. Are the CDR31BX102BKWS\M1K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX102BKWS\M1K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BX102BKWS\M1K CDR31BX102BKWS CDR31BX102BKWS\M500
Part Number CDR31BX102BKWS\M1K CDR31BX102BKWS CDR31BX102BKWS\M500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance - 1000 pF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 100V -
Temperature Coefficient - BX -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications - High Reliability -
Failure Rate - S (0.001%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) - 0.051" (1.30mm) -