KYOCERA AVX CDR31BX103AMUS\500
Part No.:
CDR31BX103AMUS\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Lead Style:
1. How to order CDR31BX103AMUS\500 on Anpu?
3. Are the CDR31BX103AMUS\500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX103AMUS\500?
7.How to contact us to get technical supports, such as CDR31BX103AMUS\500 pin diagram, CDR31BX103AMUS\500 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BX103AMUS CDR31BX103AMUS\500 CDR31BX103AMUS\M CDR31BX103AMUS\1K
Part Number CDR31BX103AMUS CDR31BX103AMUS\500 CDR31BX103AMUS\M CDR31BX103AMUS\1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 10000 pF - - -
Tolerance ±20% - - -
Voltage - Rated 50V - - -
Temperature Coefficient BX - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - - -
Applications High Reliability - - -
Failure Rate S (0.001%) - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - - -
Package / Case 0805 (2012 Metric) - - -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - - -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) - - -