KYOCERA AVX CDR31BX103AMUS\M
Part No.:
CDR31BX103AMUS\M
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX103AMUS\M on Anpu?
3. Are the CDR31BX103AMUS\M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX103AMUS\M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BX103AMUS CDR31BX103AMUS\500 CDR31BX103AMUS\M CDR31BX103AMUS\1K
Part Number CDR31BX103AMUS CDR31BX103AMUS\500 CDR31BX103AMUS\M CDR31BX103AMUS\1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 10000 pF - - -
Tolerance ±20% - - -
Voltage - Rated 50V - - -
Temperature Coefficient BX - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - - -
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications High Reliability - - -
Failure Rate S (0.001%) - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - - -
Package / Case 0805 (2012 Metric) - - -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - - -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) - - -