KYOCERA AVX CK05BX103K-2970
Part No.:
CK05BX103K-2970
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CK05BX103K-2970 on Anpu?
3. Are the CK05BX103K-2970 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK05BX103K-2970?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CK05BX103KTR1 CK05BX103K CK05BX103KPDIP CK05BX103KPDIPTR1 CK05BX103K-2970
Part Number CK05BX103KTR1 CK05BX103K CK05BX103KPDIP CK05BX103KPDIPTR1 CK05BX103K-2970
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-C-11015, CK06 Military, MIL-C-11015, CK05 * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 10000 pF 10000 pF - - -
Tolerance ±10% ±10% - - -
Voltage - Rated 100V 100V - - -
Temperature Coefficient BX BX - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C - - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose High Reliability - - -
Failure Rate - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole - - -
Package / Case Radial Radial - - -
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm) 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm) - - -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) - - -
Thickness (Max) - - - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) - - -