KYOCERA AVX CKR22BX822KR
Part No.:
CKR22BX822KR
Datasheet:
AnpuCKR22BX822KR.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 100V BX 2-DIP
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX822KR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX822KR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX822KR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX822KR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX822KR.
Image CKR22BX822KR CKR22BX822KR-LL
Part Number CKR22BX822KR CKR22BX822KR-LL
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22 Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube Tube
Product Status Active Active
Capacitance 8200 pF 8200 pF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient BX BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications High Reliability High Reliability
Failure Rate R (0.01%) R (0.01%)
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case 2-DIP 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm) 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm) 0.325" (8.25mm)