KYOCERA AVX CKR22BX822KR-LL
Part No.:
CKR22BX822KR-LL
Datasheet:
AnpuCKR22BX822KR-LL.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 100V BX 2-DIP
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX822KR-LL on Anpu?
3. Are the CKR22BX822KR-LL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX822KR-LL?
Image CKR22BX822KR CKR22BX822KR-LL
Part Number CKR22BX822KR CKR22BX822KR-LL
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22 Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube Tube
Product Status Active Active
Capacitance 8200 pF 8200 pF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient BX BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications High Reliability High Reliability
Failure Rate R (0.01%) R (0.01%)
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case 2-DIP 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm) 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm) 0.325" (8.25mm)