KYOCERA AVX CKR23BX102MP-LL
Part No.:
CKR23BX102MP-LL
Datasheet:
AnpuCKR23BX102MP-LL.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 200V BX 2-DIP
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR23BX102MP-LL on Anpu?
3. Are the CKR23BX102MP-LL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR23BX102MP-LL?
Image CKR23BX102MP CKR23BX102MP-LL
Part Number CKR23BX102MP CKR23BX102MP-LL
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR23 Military, MIL-PRF-39014, CKR23
Packaging Tube Tube
Product Status Active Active
Capacitance 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 200V 200V
Temperature Coefficient BX BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications High Reliability High Reliability
Failure Rate P (0.1%) P (0.1%)
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case 2-DIP 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm) 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm) 0.195" (4.95mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm) 0.325" (8.25mm)