KYOCERA AVX CWR09HH336KC
Part No.:
CWR09HH336KC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Type:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order CWR09HH336KC on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CWR09HH336KC is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CWR09HH336KC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR09HH336KC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CWR09HH336KC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR09HH336KC\TR CWR09HH336KC CWR09HH336KCB CWR09HH336KCC
Part Number CWR09HH336KC\TR CWR09HH336KC CWR09HH336KCB CWR09HH336KCC
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * CWR09 *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - - 33 µF -
Tolerance - - ±10% -
Voltage - Rated - - 15 V -
Type - - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - - 900mOhm -
Operating Temperature - - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type - - Surface Mount -
Size / Dimension - - 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) -
Height - Seated (Max) - - 0.125" (3.17mm) -
Lead Spacing - - - -
Manufacturer Size Code - - H -
Ratings - - - -
Features - - High Reliability -
Failure Rate - - C (0.01%) -