KYOCERA AVX CWR09HK106KB
Part No.:
CWR09HK106KB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2214 (5634 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CWR09
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
B (0.1%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/4
1. How to order CWR09HK106KB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CWR09HK106KB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CWR09HK106KB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR09HK106KB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CWR09HK106KB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR09HK106KB\TR CWR09HK106KB CWR09HK106KBB CWR09HK106KBC CWR09HK106KBA
Part Number CWR09HK106KB\TR CWR09HK106KB CWR09HK106KBB CWR09HK106KBC CWR09HK106KBA
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * CWR09 * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - 10 µF - - -
Tolerance - ±10% - - -
Voltage - Rated - 15 V - - -
Type - Molded - - -
ESR (Equivalent Series Resistance) - 2.5Ohm - - -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C - - -
Lifetime @ Temp. - - - - -
Mounting Type - Surface Mount - - -
Size / Dimension - 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm) - - -
Height - Seated (Max) - 0.085" (2.16mm) - - -
Lead Spacing - - - - -
Manufacturer Size Code - F - - -
Ratings - - - - -
Features - High Reliability - - -
Failure Rate - B (0.1%) - - -