KYOCERA AVX CWR09HK106KB\TR
Part No.:
CWR09HK106KB\TR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Type:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order CWR09HK106KB\TR on Anpu?
3. Are the CWR09HK106KB\TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR09HK106KB\TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR09HK106KB\TR CWR09HK106KB CWR09HK106KBB CWR09HK106KBC CWR09HK106KBA
Part Number CWR09HK106KB\TR CWR09HK106KB CWR09HK106KBB CWR09HK106KBC CWR09HK106KBA
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * CWR09 * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - 10 µF - - -
Tolerance - ±10% - - -
Voltage - Rated - 15 V - - -
Type - Molded - - -
ESR (Equivalent Series Resistance) - 2.5Ohm - - -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C - - -
Lifetime @ Temp. - - - - -
Mounting Type - Surface Mount - - -
Size / Dimension - 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm) - - -
Height - Seated (Max) - 0.085" (2.16mm) - - -
Lead Spacing - - - - -
Manufacturer Size Code - F - - -
Ratings - - - - -
Features - High Reliability - - -
Failure Rate - B (0.1%) - - -