KYOCERA AVX CWR09NC475KR\TR
Part No.:
CWR09NC475KR\TR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Type:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order CWR09NC475KR\TR on Anpu?
3. Are the CWR09NC475KR\TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR09NC475KR\TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR09NC475KRB CWR09NC475KR\TR13 CWR09NC475KR\TR CWR09NC475KR CWR09NC475KRB\TR
Part Number CWR09NC475KRB CWR09NC475KR\TR13 CWR09NC475KR\TR CWR09NC475KR CWR09NC475KRB\TR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * CWR09 *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 4.7 µF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 50 V -
Type - - - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - - - 1.5Ohm -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - - - -
Mounting Type - - - Surface Mount -
Size / Dimension - - - 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) -
Height - Seated (Max) - - - 0.125" (3.17mm) -
Lead Spacing - - - - -
Manufacturer Size Code - - - H -
Ratings - - - - -
Features - - - High Reliability -
Failure Rate - - - R (0.01%) -