KYOCERA AVX CWR19FC106KCBC
Part No.:
CWR19FC106KCBC
Package:
1505 (3813 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1505
Series:
CWR19
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
C (0.01%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/11
1. How to order CWR19FC106KCBC on Anpu?
3. Are the CWR19FC106KCBC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR19FC106KCBC?
Image CWR19FC106KCBC CWR19FC106KCBC\TR
Part Number CWR19FC106KCBC CWR19FC106KCBC\TR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series CWR19 *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 10 µF -
Tolerance ±10% -
Voltage - Rated 10 V -
Type Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Surface Mount -
Size / Dimension 0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm) -
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm) -
Lead Spacing - -
Manufacturer Size Code B -
Ratings - -
Features High Reliability -
Failure Rate C (0.01%) -