KYOCERA AVX CWR19FC106KCBC\TR
Part No.:
CWR19FC106KCBC\TR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Type:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order CWR19FC106KCBC\TR on Anpu?
3. Are the CWR19FC106KCBC\TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR19FC106KCBC\TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR19FC106KCBC CWR19FC106KCBC\TR
Part Number CWR19FC106KCBC CWR19FC106KCBC\TR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series CWR19 *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 10 µF -
Tolerance ±10% -
Voltage - Rated 10 V -
Type Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Surface Mount -
Size / Dimension 0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm) -
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm) -
Lead Spacing - -
Manufacturer Size Code B -
Ratings - -
Features High Reliability -
Failure Rate C (0.01%) -