KYOCERA AVX CWR29KH156KBGB
Part No.:
CWR29KH156KBGB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2711 (6728 Metric)
Description:
CAP TANT 15UF 10% 25V 2711
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CWR29
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
350mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.125" (3.18mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
G
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
B (0.1%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/11
1. How to order CWR29KH156KBGB on Anpu?
3. Are the CWR29KH156KBGB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR29KH156KBGB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR29KH156KBGB\TR CWR29KH156KBGB CWR29KH156KBGB\W
Part Number CWR29KH156KBGB\TR CWR29KH156KBGB CWR29KH156KBGB\W
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * CWR29 *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tray
Product Status Active Active Active
Capacitance - 15 µF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 25 V -
Type - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - 350mOhm -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - -
Mounting Type - Surface Mount -
Size / Dimension - 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) -
Height - Seated (Max) - 0.125" (3.18mm) -
Lead Spacing - - -
Manufacturer Size Code - G -
Ratings - - -
Features - High Reliability -
Failure Rate - B (0.1%) -