KYOCERA AVX CWR29KH156KBGB\TR
Part No.:
CWR29KH156KBGB\TR
Description:
CAP TANT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Qualification:
1. How to order CWR29KH156KBGB\TR on Anpu?
3. Are the CWR29KH156KBGB\TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR29KH156KBGB\TR?
Image CWR29KH156KBGB\TR CWR29KH156KBGB CWR29KH156KBGB\W
Part Number CWR29KH156KBGB\TR CWR29KH156KBGB CWR29KH156KBGB\W
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * CWR29 *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tray
Product Status Active Active Active
Capacitance - 15 µF -
Tolerance - ±10% -
Voltage - Rated - 25 V -
Type - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - 350mOhm -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - -
Mounting Type - Surface Mount -
Size / Dimension - 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) -
Height - Seated (Max) - 0.125" (3.18mm) -
Lead Spacing - - -
Manufacturer Size Code - G -
Ratings - - -
Features - High Reliability -
Failure Rate - B (0.1%) -