KYOCERA AVX CWR29KH336KBHB
Part No.:
CWR29KH336KBHB
Package:
2915 (7338 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V 2915
Series:
CWR29
Packaging:
Bulk
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
180mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.114" (2.90mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
H
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
B (0.1%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/11
1. How to order CWR29KH336KBHB on Anpu?
3. Are the CWR29KH336KBHB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR29KH336KBHB?
Image CWR29KH336KBHB CWR29KH336KBHB\W
Part Number CWR29KH336KBHB CWR29KH336KBHB\W
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series CWR29 *
Packaging Bulk Tray
Product Status Active Active
Capacitance 33 µF -
Tolerance ±10% -
Voltage - Rated 25 V -
Type Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Surface Mount -
Size / Dimension 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) -
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm) -
Lead Spacing - -
Manufacturer Size Code H -
Ratings - -
Features High Reliability -
Failure Rate B (0.1%) -