KYOCERA AVX CWR29KH336KBHB\W
Part No.:
CWR29KH336KBHB\W
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Type:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order CWR29KH336KBHB\W on Anpu?
3. Are the CWR29KH336KBHB\W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR29KH336KBHB\W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR29KH336KBHB CWR29KH336KBHB\W
Part Number CWR29KH336KBHB CWR29KH336KBHB\W
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series CWR29 *
Packaging Bulk Tray
Product Status Active Active
Capacitance 33 µF -
Tolerance ±10% -
Voltage - Rated 25 V -
Type Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Surface Mount -
Size / Dimension 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) -
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm) -
Lead Spacing - -
Manufacturer Size Code H -
Ratings - -
Features High Reliability -
Failure Rate B (0.1%) -