KYOCERA AVX MR052A330GAA
Part No.:
MR052A330GAA
Datasheet:
AnpuMR052A330GAA.pdf
Description:
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):
0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order MR052A330GAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MR052A330GAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MR052A330GAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MR052A330GAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR052A330GAA.
Image MR052A330GAATR2 MR052A330GAA
Part Number MR052A330GAATR2 MR052A330GAA
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR Ceralam® MR
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 33 pF 33 pF
Tolerance ±2% ±2%
Voltage - Rated 200V 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm) 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm) 0.235" (5.97mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)