KYOCERA AVX SR151A150JAR
Part No.:
SR151A150JAR
Datasheet:
AnpuSR151A150JAR.pdf
Description:
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR151A150JAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR151A150JAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR151A150JAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR151A150JAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR151A150JAR.
Image SR151A150JARTR1 SR151A150JAR SR151A150JAR-SCC
Part Number SR151A150JARTR1 SR151A150JAR SR151A150JAR-SCC
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Capacitance 15 pF 15 pF -
Tolerance ±5% ±5% -
Voltage - Rated 100V 100V -
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0 -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose General Purpose -
Failure Rate - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole -
Package / Case Radial Radial -
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) -
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) -