KYOCERA AVX SR151A150JAR-SCC
Part No.:
SR151A150JAR-SCC
Description:
CAP CER RADIAL
Lead Style:
1. How to order SR151A150JAR-SCC on Anpu?
3. Are the SR151A150JAR-SCC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR151A150JAR-SCC?
Image SR151A150JARTR1 SR151A150JAR SR151A150JAR-SCC
Part Number SR151A150JARTR1 SR151A150JAR SR151A150JAR-SCC
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Capacitance 15 pF 15 pF -
Tolerance ±5% ±5% -
Voltage - Rated 100V 100V -
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0 -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose General Purpose -
Failure Rate - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole -
Package / Case Radial Radial -
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) -
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) -