KYOCERA AVX SR151A330KAR
Part No.:
SR151A330KAR
Datasheet:
AnpuSR151A330KAR.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR151A330KAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR151A330KAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR151A330KAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR151A330KAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR151A330KAR.
Image SR151A330KAR SR151A330KARTR2 SR151A330KARTR1
Part Number SR151A330KAR SR151A330KARTR2 SR151A330KARTR1
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 33 pF 33 pF -
Tolerance ±10% ±10% -
Voltage - Rated 100V 100V -
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0 -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose General Purpose -
Failure Rate - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole -
Package / Case Radial Radial -
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) -
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) -