KYOCERA AVX SR151A680JAR
Part No.:
SR151A680JAR
Datasheet:
AnpuSR151A680JAR.pdf
Description:
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR151A680JAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR151A680JAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR151A680JAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR151A680JAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR151A680JAR.
Image SR151A680JARTR1 SR151A680JAR SR151A680JART
Part Number SR151A680JARTR1 SR151A680JAR SR151A680JART
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Capacitance 68 pF 68 pF -
Tolerance ±5% ±5% -
Voltage - Rated 100V 100V -
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0 -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose General Purpose -
Failure Rate - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole -
Package / Case Radial Radial -
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) -
Height - Seated (Max) 0.210" (5.33mm) 0.150" (3.81mm) -
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) -