KYOCERA AVX SR201C223KARTR2
Part No.:
SR201C223KARTR2
Datasheet:
AnpuSR201C223KARTR2.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR201C223KARTR2 on Anpu?
3. Are the SR201C223KARTR2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR201C223KARTR2?
Image SR201C223KARTR2 SR201C223KARTR2-SCC
Part Number SR201C223KARTR2 SR201C223KARTR2-SCC
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.022 µF -
Tolerance ±10% -
Voltage - Rated 100V -
Temperature Coefficient X7R -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose -
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole -
Package / Case Radial -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) -
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) -