KYOCERA AVX SR201C223KARTR2-SCC
Part No.:
SR201C223KARTR2-SCC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order SR201C223KARTR2-SCC on Anpu?
3. Are the SR201C223KARTR2-SCC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR201C223KARTR2-SCC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SR201C223KARTR2 SR201C223KARTR2-SCC
Part Number SR201C223KARTR2 SR201C223KARTR2-SCC
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.022 µF -
Tolerance ±10% -
Voltage - Rated 100V -
Temperature Coefficient X7R -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose -
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole -
Package / Case Radial -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) -
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) -