KYOCERA AVX SR211A470JAA
Part No.:
SR211A470JAA
Datasheet:
AnpuSR211A470JAA.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR211A470JAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR211A470JAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR211A470JAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR211A470JAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR211A470JAA.
Image SR211A470JAA SR211A470JAATR1
Part Number SR211A470JAA SR211A470JAATR1
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 47 pF 47 pF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)