KYOCERA AVX SR215C104JAR
Part No.:
SR215C104JAR
Package:
Datasheet:
AnpuSR215C104JAR.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Series:
SkyCap® SR
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR215C104JAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR215C104JAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR215C104JAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR215C104JAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR215C104JAR.
Image SR215C104JARTR1 SR215C104JARTR2 SR215C104JAR SR215C104JAR-SCC SR215C104JARAP4-90
Part Number SR215C104JARTR1 SR215C104JARTR2 SR215C104JAR SR215C104JAR-SCC SR215C104JARAP4-90
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR SkyCap® SR * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF - -
Tolerance ±5% ±5% ±5% - -
Voltage - Rated 50V 50V 50V - -
Temperature Coefficient X7R X7R X7R - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose - -
Failure Rate - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole - -
Package / Case Radial Radial Radial - -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) - -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) - -
Thickness (Max) - - - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) - -