KYOCERA AVX SR215C104JAR-SCC
Part No.:
SR215C104JAR-SCC
Description:
CAP CER RADIAL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Lead Style:
1. How to order SR215C104JAR-SCC on Anpu?
3. Are the SR215C104JAR-SCC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR215C104JAR-SCC?
Image SR215C104JARTR1 SR215C104JARTR2 SR215C104JAR SR215C104JAR-SCC SR215C104JARAP4-90
Part Number SR215C104JARTR1 SR215C104JARTR2 SR215C104JAR SR215C104JAR-SCC SR215C104JARAP4-90
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR SkyCap® SR * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF - -
Tolerance ±5% ±5% ±5% - -
Voltage - Rated 50V 50V 50V - -
Temperature Coefficient X7R X7R X7R - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose - -
Failure Rate - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole - -
Package / Case Radial Radial Radial - -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) - -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) - -
Thickness (Max) - - - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) - -