KYOCERA AVX SR215E224MAR
Part No.:
SR215E224MAR
Datasheet:
AnpuSR215E224MAR.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V Z5U RADIAL
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR215E224MAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR215E224MAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR215E224MAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR215E224MAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR215E224MAR.
Image SR215E224MARTR1 SR215E224MAR SR215E224MART SR215E224MARTR2
Part Number SR215E224MARTR1 SR215E224MAR SR215E224MART SR215E224MARTR2
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR * *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 0.22 µF 0.22 µF - -
Tolerance ±20% ±20% - -
Voltage - Rated 50V 50V - -
Temperature Coefficient Z5U Z5U - -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C 10°C ~ 85°C - -
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications General Purpose General Purpose - -
Failure Rate - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole - -
Package / Case Radial Radial - -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) - -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) 0.200" (5.08mm) - -
Thickness (Max) - - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) - -