Microchip Technology MALCE30A
Part No.:
MALCE30A
Datasheet:
AnpuMALCE30A.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC CASE-1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
CASE-1
1. How to order MALCE30A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MALCE30A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MALCE30A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MALCE30A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MALCE30A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MALCE30A pin diagram, MALCE30A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MALCE30A MALCE30AE3
Part Number MALCE30A MALCE30AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-201AA, DO-27, Axial DO-201AA, DO-27, Axial
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A 31A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)