Microchip Technology MASMBJ11CA
Part No.:
MASMBJ11CA
Datasheet:
AnpuMASMBJ11CA.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ11CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ11CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ11CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ11CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ11CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ11CA pin diagram, MASMBJ11CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJ11CA MASMBJ11CAE3
Part Number MASMBJ11CA MASMBJ11CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A 33A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)