Microchip Technology MASMBJ30CA
Part No.:
MASMBJ30CA
Datasheet:
AnpuMASMBJ30CA.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ30CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ30CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ30CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ30CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ30CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ30CA pin diagram, MASMBJ30CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJ30CA MASMBJ30CAE3
Part Number MASMBJ30CA MASMBJ30CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A 12.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)