Microchip Technology MASMBJ64CA
Part No.:
MASMBJ64CA
Datasheet:
AnpuMASMBJ64CA.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJ64CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJ64CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJ64CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ64CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ64CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ64CA pin diagram, MASMBJ64CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJ64CA MASMBJ64CAE3
Part Number MASMBJ64CA MASMBJ64CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A 5.8A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)