Microchip Technology MASMBJSAC45
Part No.:
MASMBJSAC45
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuMASMBJSAC45.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 77VC SMBJ
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-19500
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MASMBJSAC45 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMBJSAC45 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMBJSAC45 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJSAC45?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJSAC45.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJSAC45 MASMBJSAC45E3
Part Number MASMBJSAC45 MASMBJSAC45E3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77V 77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.8A 6.8A
Power - Peak Pulse 500W 500W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz 30pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)