Microchip Technology MASMBJSAC50E3/TR
Part No.:
MASMBJSAC50E3/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
Description:
TVS
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
Voltage - Breakdown (Min):
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
1. How to order MASMBJSAC50E3/TR on Anpu?
3. Are the MASMBJSAC50E3/TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJSAC50E3/TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMBJSAC50E3 MASMBJSAC50E3/TR
Part Number MASMBJSAC50E3 MASMBJSAC50E3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB -
Series - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener -
Unidirectional Channels 1 -
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 50V -
Voltage - Breakdown (Min) 55.5V -
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 88V -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A -
Power - Peak Pulse 500W -
Power Line Protection No -
Applications General Purpose -
Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -