Microchip Technology MASMCJ30CA
Part No.:
MASMCJ30CA
Datasheet:
AnpuMASMCJ30CA.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MASMCJ30CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMCJ30CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMCJ30CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJ30CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCJ30CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMCJ30CA pin diagram, MASMCJ30CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMCJ30CAE3 MASMCJ30CA
Part Number MASMCJ30CAE3 MASMCJ30CA
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A 31A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)