Microchip Technology MASMLG10CA
Part No.:
MASMLG10CA
Datasheet:
AnpuMASMLG10CA.pdf
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
176.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG10CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG10CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG10CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG10CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG10CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLG10CA pin diagram, MASMLG10CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLG10CA MASMLG10CAE3 MASMLG10CAE3/TR MASMLG10CA/TR
Part Number MASMLG10CA MASMLG10CAE3 MASMLG10CAE3/TR MASMLG10CA/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 17V 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 176.4A 176.4A 176.4A 176.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)