Microchip Technology MASMLG10CA/TR
Part No.:
MASMLG10CA/TR
Datasheet:
AnpuMASMLG10CA/TR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
176.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG10CA/TR on Anpu?
3. Are the MASMLG10CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG10CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG10CA/TR.
Image MASMLG10CA MASMLG10CAE3 MASMLG10CAE3/TR MASMLG10CA/TR
Part Number MASMLG10CA MASMLG10CAE3 MASMLG10CAE3/TR MASMLG10CA/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 17V 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 176.4A 176.4A 176.4A 176.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)