Microchip Technology MASMLG110CA
Part No.:
MASMLG110CA
Datasheet:
AnpuMASMLG110CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG110CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG110CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG110CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG110CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG110CA.
Image MASMLG110CA MASMLG110CAE3
Part Number MASMLG110CA MASMLG110CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.8A 16.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)