Microchip Technology MASMLG33A/TR
Part No.:
MASMLG33A/TR
Datasheet:
AnpuMASMLG33A/TR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
56.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-215AB (SMLG)
1. How to order MASMLG33A/TR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLG33A/TR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLG33A/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLG33A/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLG33A/TR.
Image MASMLG33A MASMLG33AE3 MASMLG33A/TR MASMLG33AE3/TR
Part Number MASMLG33A MASMLG33AE3 MASMLG33A/TR MASMLG33AE3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.2A 56.2A 56.2A 56.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)