Microchip Technology MASMLJ13CA
Part No.:
MASMLJ13CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ13CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ13CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ13CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ13CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ13CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ13CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ13CA pin diagram, MASMLJ13CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ13CAE3/TR MASMLJ13CA MASMLJ13CAE3
Part Number MASMLJ13CAE3/TR MASMLJ13CA MASMLJ13CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A 139.4A 139.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)