Microchip Technology MASMLJ24CA
Part No.:
MASMLJ24CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ24CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
77.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ24CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ24CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ24CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ24CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ24CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ24CA pin diagram, MASMLJ24CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ24CA MASMLJ24CAE3 MASMLJ24CAE3/TR
Part Number MASMLJ24CA MASMLJ24CAE3 MASMLJ24CAE3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 77.2A 77.2A 77.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)