Microchip Technology MASMLJ30CA
Part No.:
MASMLJ30CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ30CA.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order MASMLJ30CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ30CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ30CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ30CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ30CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ30CA pin diagram, MASMLJ30CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ30CA MASMLJ30CA/TR MASMLJ30CAE3
Part Number MASMLJ30CA MASMLJ30CA/TR MASMLJ30CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A 62A 62A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)