Microchip Technology MASMLJ43CA
Part No.:
MASMLJ43CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ43CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
43.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ43CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ43CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ43CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ43CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ43CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ43CA pin diagram, MASMLJ43CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ43CA MASMLJ43CAE3
Part Number MASMLJ43CA MASMLJ43CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 43.2A 43.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)