Microchip Technology MASMLJ78CA
Part No.:
MASMLJ78CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ78CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ78CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ78CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ78CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ78CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ78CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ78CA pin diagram, MASMLJ78CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ78CAE3 MASMLJ78CA
Part Number MASMLJ78CAE3 MASMLJ78CA
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V 78V
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22.8A 22.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)