Microchip Technology MSMCJLCE15A
Part No.:
MSMCJLCE15A
Datasheet:
AnpuMSMCJLCE15A.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MSMCJLCE15A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MSMCJLCE15A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MSMCJLCE15A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJLCE15A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJLCE15A.
Image MSMCJLCE15AE3 MSMCJLCE15A MSMCJLCE15AE3/TR MSMCJLCE15A/TR
Part Number MSMCJLCE15AE3 MSMCJLCE15A MSMCJLCE15AE3/TR MSMCJLCE15A/TR
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 61A 61A 61A 61A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)